неділя, 25 вересня 2011 р.

Королівському Інтернет- центру селищної бібліотеки виповнився рівно один рік.                    Відкриття Інтернет – центру стало значною подією в житті бібліотеки та її користувачів і від початку своєї діяльності та на протязі цілого року  Інтернет- центр  надзвичайно швидко сформував контингент користувачів.
          Адже читачі отримали  безкоштовний доступ до інформаційно –    мережевих ресурсів Інтернету, бібліотека стала основним місцем, де відвідувачі мають змогу користуватись Інтернетом. Змінились способи надання бібліотечних послуг, які сприяють появі інноваційних підходів бібліотекарів до обслуговування користувачів. Велика кількість відвідувань свідчить про популярність Інтернет - центру в селищі
 Інтернет допомагає задовільнити найрізноманітніші запити користувачів на інформацію , в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці. А питання з якими звертаються користувачі різноманітні: від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук рефератів, курсових, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень тощо. Користувачам надаються послуги із запису інформації  на оптичний диск та флеш носії, роздруківку матеріалів, набір тексту.               
               З метою кращого задоволення потреб користувачів постійно видаються рекомендаційні  вебліографічні списки сайтів . Підбір сайтів допомагає в освоєнні  фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності,можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду. Інтернет- центром було випущено на допомогу абітурієнтам  буклети   : « Дізнайтесь більше… про тестування  ЗНО 2011 року»,« Путівник в Інтернет»,  створено  дайджест «Сучасна  професія: траєкторія вибору», »,  вебліографічні  списки  : « Календар  абітурієнта -2011», де вміщено  адреси ВУЗІВ, коледжів,технікумів, училищів , які знаходяться в Закарпатській області, « Інтернет для вчителя», « Батьки і діти», « Здоров’я , розвиток дитини», «Інтернет- журнали для батьків», «Інтернет для людей з обмеженими можливостями.» та ін.

           В Інтернет- центрі проведено багато цікавих заходів. Це  дні інформації «Мережа, яка об’єднала світ»бесіди: « Відкриваємо світ Інтернету», « Вибір професії за допомогою Інтернет» , урок- екскурс для вчителів шкіл " Інтернет, як джерело одержання професійної інформації" « Давайте поспілкуємося», віртуальна екскурсія країнами Європи ; веб – огляди «Краще за дискотеки – віртуальні бібліотеки», «Інтернет гід для лікаря»; віртуальна подія « Корисні ресурси Інтернет: на допомогу абітурієнтам»,відео перегляд « Чорнобильська  трагедія – 25 років». Кожний місяць проводиться « День Надії в Інтетнет», де відвідувачі мають змогу познайомитися  та поспілкуватися з новими товаришами за допомогою соціальних мереж та комунікаційної  системи «Skype».
         З метою ефективної організації роботи Інтернет –центру в бібліотеці проводиться анкетування серед користувачів . Враження від Інтернет - центру залишаються дуже позитивними, про  що свідчать записи  у «Книзі відгуків».Користувачі, в першу чергу, здивовані якістю технічного оснащення, а також задоволені безкоштовним доступом до світових інформаційних ресурсів. Особливо вдячні за доступ до Інтернету студенти вузів та учні шкіл селища.
              Ведеться документація щодо обліку роботи Інтернет - центру: журнал попереднього запису, журнал обліку читачів.
          На сьогодні наша бібліотека сприймається користувачами як сучасна інформаційна установа, що сприяє їх професійному, громадському та особистісному розвитку.  Кожний користувач бібліотеки, попередньо записавшись, може впродовж 1 години безкоштовно працювати в Інтернеті.
             Завдяки проекту одне з основних завдань бібліотеки - забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації – набуло реальності.За рік роботи Інтернет - центру користувачі  здобули навики роботи із комп'ютером, навчилися шукати та опрацьовувати інформацію із Інтернет.
               Проект дав змогу створити свій блог: «Королівська селищна бібліотека –філія для дорослих»,  що дало  можливість розказати про себе, про свої проблеми та досягнення.
        Створення Інтернет – центру в бібліотеці підняло на якісно-новий рівень інформаційне  обслуговування користувачів , що сприяє утвердженню позитивного іміджу бібліотеки. Інтернет став для користувачів, засобом пізнання , освоєння та застосування нових технологій у навчанні і задоволенні наукових та професійних запитів.  

Немає коментарів:

Дописати коментар