неділю, 26 квітня 2020 р.

Сучасні книги про катастрофу на Чорнобильській АЕС

      26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії - вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 34 років це день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.
Чорнобильська катастрофа сколихнула весь світ. Її наслідки відчутні дотепер. Про ці сумні події не варто мовчати – письменники видають книги, вірші, розповіді, спогади, інтерв'ю про події 26 квітня 1986 року
З нагоди Дня пам'яті Чорнобильської трагедії бібліотека-філія пропонує вашій увазі сучасні книги про катастрофу на Чорнобильській АЕС :
            Сергій Трохим "1986. 
                                  Чорнобильські хроніки"


Твір Сергія Трохима виданий у 2016 році. У книзі, обсягом 224 сторінки, розповідається про те, як через об’єктиви телекамер українських журналістів світ дізнавався, що ж реально відбувалося в зоні відчуження. Автор не тільки торкається фактів з історії трагедії Чорнобиля. Він доводить, що ця масштабна катастрофа стала саме тією безповоротною подією в історії Радянської імперії, що призвела до її розпаду. Зоря Полин — прикінцевий акорд сумної мелодії, що передує остаточному фіналу. Далі — агонія величезної країни.

Галя Аккерман "Пройти крізь Чорнобиль"


















Книгу вперше видали у 2016 році, а у 2018 її надрукували ще раз. Її обсяг – 168 сторінок. Книга Галі Аккерман – це подорож письменника крізь драму Чорнобиля в різноманітних її людських, соціокультурних, професійних аспектах. Це проходження крізь очисний вогонь нового знання, трагічних відкриттів, крізь драму людських доль. Ця книжка також про Чорнобиль як про один з найстрашніших злочинів радянської системи. Незаперечна цінність видання і в тому, що це погляд людини з іншої культури, з інших культур – адже авторка суміщає в собі єврейську, російську і французьку культури, родинно пов'язана з Україною.
Ю.В. Сафонов. Біль і тривоги Чорнобиля
Книга "Біль і тривоги Чорнобиля" — колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже два десятка літ. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС.
Світлана Алексієвич. Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього / Пер. із рос. Оксани Забужко. – К.: КОМОРА, 2016.-284 с.


В Україні цю книгу переклали та видали у 2016 році, хоча авторка написала її у 1998 році. Це художньо-документальний романна 288 сторінок білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року. Він говорить голосами "маленьких людей" про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв'ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами "зони", посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

Олександр Есаулов - «Мамо, а що це було?»
Це видання 2016 року, обсягом у 160 сторінок. Одразу після аварії місто Прип'ять зникло, воно начебто ніколи не існувало. У газетах, по телебаченню, по радіо місто Прип’ять скромно називали селищем енергетиків. Селище, де жило п'ятдесят тисяч населення, де лише дітей було стільки, скільки мешканців у Чорнобилі, який геть несподівано став символом цієї жахливої трагедії. Жах раптової евакуації накрив Прип'ять разом із хмарою радіоактивного пилу. Ось про ці перші, найстрашніші після аварійні дні автор і розповідає.
                        КНИГИ ПРО ЧОРНОБИЛЬ
  • Іван Драч "Чорнобильська мадонна" – поема про аварію на Чорнобильській АЕС.
  • Євген Гуцало "Діти Чорнобиля" – розповіді про трагічне життя дітей, які постраждали внаслідок катастрофи.
  • Любов Ковалевська "Довгі руки біди: Розповіді" – оповідання української журналістки про трагедію на Чорнобильській станції.
  • Микола Луків "Сади цвітуть під небесами" – Добірка віршів про аварію на ЧАЕС.
  • Володимир Матвієнко "Монолог у дорозі з Чорнобиля. Пекло" – вірші про Чорнобиль.
  • Надія Мельник "Рідні береги: Поезії та оповідання" – вірші, оповідання про Чорнобиль.
  • Людмила Павленко "Невидима смерть" – повість розповідає про трагічні події Чорнобильської аварії.
  • Володимир Яворівський "Марія з полином в кінці століття" – роман написаний на основі кореспондентської роботи автора в тридцятикілометровій зоні під час аварії.
  • Вірина Л. "Тієї вогненної ночі: Чорнобильська оповідь". В книжці розповідається про лейтенанта пожежної частини Володимира Правика, якому за подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС посмертно надано звання Героя Радянського Союзу.
  • Возняк В. "Чорнобиль: події та уроки" – питання та відповіді. В довіднику подано відповіді на запитання, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС. В основу відповідей покладені висновки урядової комісії, яка розслідувала наслідки аварії.
  • Гейл Р. "Останнє попередження: Спадщина Чорнобиля" – документальна повість. Повість присвячена ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і особистій участі американського вченого Гейла у лікуванні потерпілих.
  • Глазко В."Популяційно-генетичні наслідки Чорнобиля". Про наукові дослідження та генетичні наслідки Чорнобильської катастрофи.
  • Даєн Л. "Чорнобиль – трава гірка" – документальна повість. Ця повість про Героя Радянського Союзу, начальника воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС 
  • Леоніда Петровича Телятникова та його товаришів-пожежників, які першими гасили пожежу на станції.
  • Ковалевская Л. "Чорнобильський щоденник (1986-1987 рр.) – замітки публіциста. Автор аналізує причини аварії та різні аспекти функціонування атомної енергетики в країні.
  • Ковтун Г. "Я писатиму тобі щодня..." – повість у листах. Повість про особисте життя ліквідатора чорнобильської аварії Володимира Правика.
  • Медведєв Г. "Чорнобильський зошит" – документальна повість. Повість про мужність, скорботу людей, які опинились в Зоні страшної стихії, про конкретні факти Чорнобильської трагедії.
  • "Сталкери" – документальна розповідь. Ця книжка написана на основі свідчень постраждалих від катастрофи на ЧАЕС.
  • Тараканов М. "Особлива зона" – документальна повість. Автор — учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — проникливо розповідає про нелегкі випробування, які випали на долю солдатів, сержантів, офіцерів.
  • "Чорнобиль. Дні випробувань: книга свідчень" – вірші, розповіді, уривки з романів та повістей, інтерв'ю. Збірка творів про аварію на ЧАЕС та перспективи розвитку атомної енергетики в Україні.
  • "Чорнобиль. Три з половиною роки потому". Книга російських та японських журналістів про розвиток енергетики, про Чорнобильську аварію та заходи з ліквідації її наслідків.
  • Чешко В. "Глобальні трансформації адаптивної стратегії техногенної цивілізації. Чорнобиль як проблема практичної філософії". Філософсько-світоглядні аспекти соціально-культурного контексту трансформації адаптивної стратегії сучасної техногенної цивілізації, що були запрограмовані Чорнобильською катастрофою.
  • Шугарт Е. "Голоси дітей Чорнобиля: Історія тихої революції". Про лікування та долі дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Користувачі бібліотеки зможуть прочитати ці  та інші книжки   
даної тематики ,наявні у нашому фонді,  після карантину.

Запрошуємо також переглянути і згадати  інші  публікації з міткою Чорнобиль:
https://korolevo.blogspot.com/search/label/%D0%A7%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D1%8C

Немає коментарів: