понеділок, 22 червня 2020 р.

   Сьогодні 22 червня відзначаючи День скорботи і вшанування   пам'яті жертв війни Королівська селищна бібліотека для дорослих разом з користувачами пропонуємо Вам   вшанувати пам’ять героїв-визволителів, згадати зачитуючи імена загиблих із «Книги  Скорботи  України. Закарпатська область».
 

 Земний уклін усім, хто долучився до створення цього унікального багатотомного видання. 
    Про «Книгу скорботи України». Існує ідея саму назву ще й доповнити – звучатиме вона ще більш хвилююче: «Книга пам’яті серця». Адже в цьому виданні йдеться про святе для кожного нашого співвітчизника: тут названо імена воїнів Другої світової війни, котрі героїчно загинули в боях за нашу Батьківщину. Про кожного подаються гранично стислі біографічні дані, а також відомості про час загибелі і місце поховання.
    На сторінках історико-меморіапьного серіалу "Книга Скорботи України. Закарпатська область" увічнено пам'ять громадян, які загинули в роки Другої світової війни від рук угорських і німецьких окупантів, а також унаслідок бойових дій та інших подій і акцій, пов'язаних з війною і фашистською окупацією. В третьому та восьмому  томі обласного видання занесено імена загиблих (зникнувших безвісти) уродженців (мешканців) Виноградівського району, де представлена інформація про наших земляків, які загинули на фронтах Другої Світової війни зі зброєю в руках у складі підрозділів Червоної армії, пропали безвісти, померли від ран, згинули в концентраційних таборах для військовополонених, були необґрунтовано репресовані та розстріляні органами СМЕРШ, або загинули в радянських виправно-трудових таборах і пізніше реабілітовані, були знищені в радянських фільтраційних таборах.
 Закарпатська обласна Книга Скорботи побудована по районах. Відкриває видання 1 - ший том, присвячений обласному центру – місту Ужгород, до якого додані також матеріали Закарпатського  району. А далі, в решті томів представлені за алфавітом всі міста і райони Закарпатської області.
   У кожного, хто гортатиме сторінки цих священних книг, стиснеться серце, а в уяві постане образ рідної людини. Не буде помилкою сказати, що майже кожна сім’я втратила у роки війни когось із рідних - батька чи матір, чоловіка чи дружину, брата чи сестру. І пам’ять про дорогу людину, яка загинула в ім’я волі й щастя наступних поколінь, зберігається в серцях тих, хто залишився живим, передається дітям, онукам, правнукам. Дорогою ціною дісталася перемога. Ще й досі не можна назвати точну кількість воїнів, які загинули, захищаючи та визволяючи нашу рідну землю. Пам’ять серця житиме у віках.
І не важливо, що серед присутніх в цей день у бібліотеці немає рідних тих, чиї імена занесені до «Книги Скорботи  України. Закарпатська область», з глибоким почуттям скорботи, вдячності за подвиг в ім’я прийдешніх поколінь лунають імена. Ми зачитуємо імена героїв-визволителів... Нехай увесь світ почує, що ми пам’ятаємо усіх… 
 Ми надаємо вам можливість переглянути деякі сторінки Книги СкорботиУкраїни.Закарпатська область.  смт. Королево.
Якщо ви бажаєте дізнатися долі когось із рідних, близьких, які загинули у роки війни, в нашій бібліотеці можна отримати для перегляду окремі томи книги.
 Завітайте до нас після закінчення карантину.

Немає коментарів: